Ви знаходитесь тут:
- Головна
- ВИХОВНА РОБОТА
Готуємося до нового навчального року
Освітні веб-ресурси (ОВР) – це інформаційні ресурси освітнього характеру, які розміщенні у веб-просторі локальної чи глобальної мережі у вигляді різних форматів (текстового, графічного, архівного, аудіо та відео форматів і т.д.). ОВР відрізняються від інших ресурсів тим, що вони безпосередньо стосуються освіти, навчального процесу, окремої предметної галузі. Як відомо, освіта особистості – це сукупність систематизованих знань, умінь, навичок, поглядів і переконань, набутих у результаті навчання в навчальному закладі або шляхом самоосвіти.
Офіційні сайти
www.mon.gov.ua – офіційний сайт Міністерства освіти і науки України;
www.kmu.gov.ua – Урядовий портал.
Предметні конкурси
http://gra-sonyashnyk.com.ua – українознавчий конкурс «Соняшник».
http://www.uclever.com – конкурс «Патріот» (українське мовознавство)
Освітні ресурси
http://www.man.gov.ua – Мала Академія Наук України.
http://www.teacherjournal.com.ua – Учительський он-лайн журнал.
http://metodportal.net – Методичний портал. Спеціалізований ресурс, призначений для вчителів, співавтором якого може бути кожен з Вас.
http://osvita.ua – Освіта.ua. Мабуть один з найкращих сайтів для вчителя, вихователя, керівника.
http://shkola.ua – Навчальний портал Школа.ua. Розділ порталу «Вчителям» представляє методичну та навчальну літературу для педагогів.
http://www.teacher.in.ua – Український освітній портал. Український портал для вчителів та викладачів. Розробки уроків і сценаріїв до свят.
www.ednu.kiev.ua - Освітянська мережа України представляє всі українські інформаційні ресурси, пов'язані з освітою: міжнародні, донорські та громадські організації, навчальні заклади, довідник для абітурієнтів, освіту і вивчення мов за кордоном, гранти і стипендії, українську освітянську пресу, виставки, семінари, конференції, дистанційне навчання в Україні і за кордоном.
www.osvita.org.ua - Інтернет-ресурс, в якому вчителі, учні, батьки, управлінці галузі освіти різних рівнів і всі зацікавлені можуть знайти найрізноманітнішу інформацію – від новин до планів уроків, методичні розробки та аналітичні матеріали щодо розвитку освіти в світі.
www.ostriv.in.ua - Освітній шкільний портал "Острів знань" На освітньому порталі користувач має можливість познайомитись з новинами та подіями освітнього життя, а також скористатися автоматизованою базою даних вищих навчальних закладів України, каталогом освітніх сайтів та іншою різноманітною інформацією з питань освіти та науки. Ресурс буде корисний для користувачів молодшого, середнього і старшого шкільного віку, а також для вчителів та батьків.
www.testportal.gov.ua - Український центр оцінювання якості освіти надає інформацію пропідготовку і проведення зовнішнього незалежного оцінювання, результати ЗНО, програми ЗНО, тести, представляє регіональні центри та нормативні документи.
www.narodnaosvita.kiev.ua - Наукове електронне фахове видання "Народна освіта" надає можливість педагогам, політичним і громадським діячам, пошукувачам наукових ступенів на сторінках окремих тематичних рубрик презентувати свої наукові доробки в галузі освіти, а також інформує дописувачів про вимоги щодо оформлення та представлення наукових статтей.
www.konserg.ucoz.ua - Слово вчителя. Сайт cтворений для поширення педагогічного досвіду вчителів-предметників, спілкування, обміну ідеями. У ньому викладено розробки уроків, виховних годин, комп'ютерних програм, тестів, поурочні та календарні плани тощо.
http://www.lib.com.ua - електронна бібліотека для вчителів та учнів
http://mirslovarei.com - світ словників: словники і енциклопедії
Методичні матеріали. Наочність до уроків.
http://www.bankportfolio.ru – банк інтернет-портфоліо вчителів.
http://www.koncpekt.org.ua – Все для вчителя. На сайт зібрано матеріали на допомогу вчителю-практику. До вашої уваги конспекти уроків та методи інтерактивного навчання.
http://notatka.at.ua – Записник сучасного вчителя. Сайт для інтерактивних педагогів. Основу сайту становлять ІКТ, в тому числі, презентації з усіх шкільних предметів, конспекти і методичні поради до проведення сучасного продуктивного уроку та матеріали для виховної роботи.
http://wecreative.ucoz.ru – творчий учитель. Сайт для творчих учителів, на якому можна знайти цікаві матеріали та завантажити свої надбання для обміну досвідом.
http://www.dnipro-ukr.com.ua – Літературно-художній журнал «Дніпро». Сценарії шкільних свят, новинки літератури, світова та українська класика.
http://www.ukrmova.dn.ua – українська мова та література. Методичні матеріали до уроків, олімпіад та конкурсів. Календарне планування, тематична атестація, атестація учителя, розробки уроків.
http://www.dilovamova.com – українське ділове мовлення.
ukrlitera.ru - Художня українська література, розробки уроків, календарно-тематичне планування.
http://skripnikmarina.ucoz.ua/ - сайт новий, цікавий. Тут є online тести з української мови та літератури, де учні можуть перевірити свої знання й отримати оцінки; довідники, кросворди, розробки уроків, презентації, аудіо- та відеоматеріали з української літератури тощо.
http://ukrainskamova.at.ua/ Офіційний сайт української мови. повна збірка правил української мови, та ще багато цікавої інформаціїї. Зокрема - ділова мова, мова для початківців, відео уроки, презентації та книжки українською.
http://tsybulyanskabigmirnet.blogspot.com - Блог "Еверест філології" (українська мова та література) для вчителів, учнів та їх батьків.
http://school.xvatit.com - Гіпермаркет знань — це повна матриця всіх уроків і тестів.
http://testzno.com.ua/ Протестуй свої знання. На сайті можна перевірити свої сили в написанні тестів ЗНО з різних предметів, у т.ч. з української мови та літератури. Тестування проводиться анонімно без попередньої реєстрації. Інформація про тестування учасника є конфіденційною.
http://ukrtvory.ru - Українські твори з літератури. Твори учнівські (5-12 клас),не всі досконалі, проте на головній сторінці та в розділі "Робота над творами" гарний матеріал для підготовки учнів до написання творів.
http://ippo.org.ua/index.php… Сайт інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету ім. Б.Грінченка. Корисні матеріали для учителів мови й літератури, у т.ч. для підготовки до атестації.
http://www.glazova.org.ua - Для вчителів української мови. Сайт веде Олександра Глазова.
http://pysar.net/vidu.php - Українська поезія. За алфавітом. Твори поетів також за алфавітом - зручно шукати. Є корисні посилання.
http://www.ukrlitzno.com.ua - Українська література - готуємося до іспитів (ЗНО).Тут зібрано матеріал з теорії літератури, розповідається про життя та творчість письменників, короткий зміст творів та питання для самоконтролю.
http://rozumniki.net/…/pro…/ukrayins%60ka-mova-ta-literatura - Мультимедійні підручники з української мови та літератури
ВИХОВНА РОБОТА ТА ЗАХИСТ ПРАВ ДИТИНИ wym-1539777692886
Лист МОН України від 07.08.2018 № 1/9-486 "Про деякі питання організації в закладах освіти виховної роботи щодо безпеки й благополуччя дитини у 2018/2019 навчальному році " wym-1534753080474
Лист МОН №1/9-407 від 26.06.2018 року "Щодо недопущення політичної агітації у закладах освіти" wym-1534753154266
Організація виховної та позакласної роботи в школі
Школа - це простір життя дитини; тут вона не готується до життя, а повноцінно живе, і тому вся діяльність навчального закладу відбувається так, щоб сприяти становленню особистості як творця і проектувальника власного життя.
Мета виховання:
створення цілісної моделі виховної системи на основі національних та загальнолюдських цінностей; формування морально-духовної життєво-компетентної особистості, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал.
Система виховної роботи в школі розроблена відповідно до Закону України «Про загальну середню освіту» Конвенції ООН про права дитини, статуту навчального закладу.Основними ідеями, які лягли в основу виховної системи школи, є ідея гуманізму, педагогіки співробітництва, загального піклування, формування єдиного виховного простору.В Законі України «Про загальну середню освіту» особлива увага приділяється вихованню громадянина-патріота своєї держави, який готовий до подальшого навчання та трудової діяльності зі своїми політичними переконаннями, формуванню творчої особистості, свідомого відношення до своїх обов’язків; формуванню навичок здорового способу життя.Одним із основних завдань, які поставив перед собою педагогічний колектив школи – це створення належного освітнього середовища для розвитку здорової дитини, оволодіння навичками безпечного життя і здорової поведінки, формування в учнів свідомого ставлення не лише до власного життя і здоров’я, а й оточуючих.Характер виховання повинен передбачити глибоке розуміння вчителем фізіологічної природи вихованців їх індивідуальні риси та можливості, повагу до особистості дитини.
Система виховної роботи школи забезпечує:
• активне залучення до процесу виховання батьківської громадськості;
• організацію методичної роботи з актуальних проблем виховання з педагогами, класними керівниками;
• розвиток активності школярів у різних видах діяльності та творчий розвиток здібностей, інтересів особистості у позанавчальній діяльності;
• гуртовування учнівських колективів навколо організації колективних творчих справ, участь у проектах;
• соціальну захищеність і підтримку учнів;
• співпрацю з дитячими молодіжними та громадськими організаціями, об’єднаннями, колективами;
• співробітництво з правоохоронними органами, соціальними службами з питань організації правової освіти, профілактичної роботи серед школярів;
• концентрацію сил педагогічного колективу за пріоритетними напрямками виховної роботи.
Система виховної роботи спрямована на створення умов для розвитку для самореалізації особистості кожного учня. Пошук сучасних шляхів і засобів виховання школярів здійснюється на засадах педагогіки творчості і становить одну із найактуальніших проблем навчально-виховного процесу.
Серцевиною виховного процесу є особистість: її нахили, здібності, потреби, інтереси, соціальний досвід, самовідданість, характер.
Результатом виховної діяльності закладу є створення сучасної моделі випускника – людини, готової до самоосвіти, самовизначення та самореалізації у дорослому житті.
Для керування виховним процесом в школі створено методичні об'єдання класних керівників.
Методичне об'єднання класних керівників– структурний підрозділ внутрішньошкільної системи керування виховним процесом, який координує науково-методичну та організаційну роботу класних керівників.
Основні завдання шкільного методичного об'єднання класних керівників:
• підвищення теоретичного, науково-методичного рівня підготовки класних керівників із питань психології та педагогіки;
• забезпечення виконання єдиних принципових підходів до виховання й соціалізації учнів;
• озброєння класних керівників сучасними виховними технологіями та знанням сучасних форм і методів роботи;
• вивчення, узагальнення та використання передового педагогічного досвіду роботи класних керівників;
• координування планування, організації та педагогічного аналізу виховних заходів класних колективів;
• сприяння становленню й розвитку системи виховної роботи класних керівників.
Функції шкільного методичного об'єднання класних керівників:
• організує колективне планування і колективний аналіз життєдіяльності класних колективів;
• координує виховну діяльність класних колективів та організує їхню взаємодію в педагогічному процесі;
• планує і постійно коригує принципи виховання та соціалізації учнів;
• організує вивчення та запровадження класними керівниками сучасних технологій виховання, форм і методів виховної роботи;
• обговорює соціально-педагогічні програми класних керівників і творчих груп педагогів, матеріалами узагальнення передового досвіду роботи класних керівників, матеріалами атестації класних керівників;
• оцінює роботу членів об'єднання, клопочеться перед аміністацією школи про заохочення класних керівників.
Взаємодія сім'ї та школи
Структура виховної роботи навчального закладувключає в себе і взаємодію школи з найближчим до неї середовищем на рівні сімей учнів: з батьками й особами, що їх замінюють, акцентуючи увагу на питаннях соціалізації дітей і молоді в тому чи іншому аспекті.
Робота з батьками охоплює:
- диференціацію сімей;
- батьківські збори;
- куточки для батьків;
- рейди;
- залучення батьків до позакласних та позашкільних заходів
Робота класних керівників полягає у
проведенні:
- класних та виховних години;
- індивідуальної роботи з учнями;
- роботи з активом класу;
Соціально-психологічна служба охоплює:
- відвідування сімей;
- раду профілактики;
- контроль відвідування школи;
- консультації для батьків;
- індивідуальну робота з батьками;
- взаємодію з правоохоронними органами;
Позакласна та позашкільна робота спрямована на організацію виховних заходів, зокрема зустрічей, конкурсів, вечорів.
Учнівське самоврядування охоплює:
- розвиток організаторських здібностей в учнів школи,
- виховання національної свідомості , соціальної активності особистості,
- любові до рідної землі свого народу,
- формування правової культури, естетичного світовідчуття,
- прищеплення та розвиток моральних почуттів;
- організацію здорового способу життя .


Кiлькiсть переглядiв: 1280